gяυρ нєρѕ!נ!ℓєя
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
gяυρ нєρѕ!נ!ℓєя

gяυρ нєρѕ!נ!ℓєя

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Şeytanlığın da böylesi

YazarMesaj
KuzuDerya Admin
Admin
Admin
KuzuDerya Admin

Şeytanlığın da böylesi Empty
MesajKonu: Şeytanlığın da böylesi   Şeytanlığın da böylesi Empty12/6/2007, 18:03

ARKADASLAR COK KOMIK MUTLAKA OKUYUN!!!

Bu yazım herkesi ilgilendiriyor da kadın-erkek şoförlük yapanları daha çok enterese ediyor.

Anlatayım. Bilemem, kahkaha ile güler misiniz yoksa toplumun geldiği hâl-i pürmelale hüngür hüngür ağlar mısınız!

Efendim, olay bizatihi yaşanmıştır. Dememiz odur ki, hikaye veya kurgu değildir.

Birkaç gün önce, sohbet yapmam için bir grup genç kardeşimin dâvetine icabet ettim. Orada bir delikanlı kardeşim anlattı. Dedi ki:

Tanıdığım biri şehirlerarası bir yolculuk yaparken, otomobili boş olduğundan yolun kenarında duran birisi ısrarla kendisini alması için işarette bulunmuş. Adamın nâçar olduğunu düşünerek durmuş ve arabasına almış.

Ön taraf boş olmasına rağmen adam arka tarafa oturmuş.

Selâm kelâmdan sonra 2-3 Km. de mesafe katedilmiş.

Adam şoföre demiş ki:

– Beni tanıyor musun?

– Hayır tanımıyorum! deyince:

– Ben Azrâil’im, senin canını almaya geldim, diye kendisini böyle tanıtmış.

Adam Azrâil’im diye ısrar edince şoför buna ciddi ciddi inanmaya başlamış ve korktuğunu da belli etmiş.

Azrâilim diyen kişi şoförün inandığını ve korktuğunu anlayınca bir taraftan:

– Kelime-i şehadet getir. Sen iyi kalpli, iyilik de sever bir insansın. Canını alırken seni üzmeyeceğim. İki-üçyüz metre ileride birisi bekliyor. Onu yanına al. Korkun yatışsın. Sana teskin olmakta can yoldaşın olsun, diyerek iddiasında ısrar etmiş.

Önlerindeki virajı dönünce gerçekten orada birinin bekliyor olduğunu görünce vasıtanın şoförü arkadakinin Azrâil olduğuna iyice kanaat getirmiş.

Bekleyen adamı durup almışlar.

Aldıkları adam daha biner binmez arkasına dönüp:

– Bu adam kimdir? diye sormuş.

Şoför:

- Kendisini Azrail olarak tanıtan biri, deyince; adam tekrar arkasına dönmüş ve hayretle:

– Yahu ne Azrail’i arkada kimse yok, deyince şoför yarım dönüp arkasına bakarak:

– Görmüyor musun oturuyor, deyince Adam:

– Yok öyle kimse, diyerek karşılık verince arkadaki:

– O beni göremez, ben senin canını alacağım. Şimdi arabayı durdur. Kenarda 2 rekât namaz kıl. Sonra gel, direksiyonun başına geç. Bundan sonra da canını acıtmadan ruhunu alayım. Biraz acele davran zamanın dolmak üzere, diyerek şoförü, ruhunun alınacağına ikna etmiş.

Şoför arabayı kenara çekmiş. Kenardaki birikmiş sudan abdest almış. Sonra namazını kılmak üzere huşu ile kıbleye dönüp tekbirle namaza başlamış.

Azrail olduğuna inandıran herif, süratle direksiyonun başına geçip şimşek gibi bir hızla oradan ayrılıp gitmişler. İki şeytan bir kafa olmuşlar saftorik şoförü öleceğine inandırmışlar, adamın son model arabasını tereyağından kıl çeker gibi alıp gitmişler.

Siz siz olun vasıtanıza tanımadığınız kişileri almayın. Alırsanız sözlerine inanmayın. Başınızın belaya girmesi sevap kazanma arzusundan daha çok fazlalaşmıştır. Şeytanlaşmışların çoğaldığı bir dönemden geçiyoruz. Rabbim, cümlemizi muhafaza eylesin...

Şeytanlığın da böylesi
1 sayfadaki 1 sayfası